Bootstrap Wordpress tutorial logo

Aktywowanie menu w motywie

autor: Robert

16 listopada 2014

Nasza strona może zawierać kilka menu, każde z nich może pokazywać inne informacje i znajdować się w innym miejscu. W tym wpisie pokażę jak poinformować WordPressa, że chcemy mieć menu i żeby w panelu (Wygląd -> Menu -> Rozmieszczenie) można było przypisać do niego utworzoną przez nas nawigację.

W pliku <code>functions.php</code> utworzymy główną nawigację czyli tą na górze strony oraz menu w stopce.

Wywołujemy WordPressową funkcję register_nav_menus( array( ... ) );, która służy do „rejestrowania” menu w naszym WordPressie.

Wewnątrz funkcji będziemy umieszczali nasze menu, które chcemy utworzyć. Menu te wpisujemy w formacie 'slug-czyli-krotka-nazwa' => 'Przyjazny-opis-widoczny-w-panelu'

Tak więc kod 'main-nav' => 'Gorne menu strony', oznacza, że tworzymy menu do którego później będziemy się odwoływać poprzez 'main-nav' a w panelu WordPressa wyświetli się nam nazwa Górne menu strony dzięki czemu będziemy wiedzieli, gdzie dane menu się wyświetli.

Spróbujcie w pliku functions.php dopisać własne menu a następnie przejść w panelu WP pod „Wygląd -> Menu -> Zarządzaj rozmieszczeniem” a zobaczycie dodaną przez siebie nawigację. Pamiętajcie też żeby po każdym, prócz ostatniego, menu był przecinek (jak w przykładowym kodzie)

Oczywiście to nie wystarczy aby menu wyświetlić. Trzeba będzie je dopisać do pliku w którym będziemy chcieli je wyświetlić (np. header.php)

Opis jak wyświetlić menu w pliku header.php

Przejdź do przykładowej strony

Komentarze: Bądź pierwszy!