Bootstrap Wordpress tutorial logo

Hello World

autor: Robert

28 sierpnia 2014

Witajcie!

Zapewne trafiliście wcześniej na mój kurs o Twitter Bootstrap. Z racji tego, że spotkał się on z dużym zainteresowaniem oraz ciepłym przyjęciem, postanowiłem stworzyć także tutorial w którym pokażę Wam jak zakodować własną skórkę dla WordPressa.

Nie będę pisał jak zainstalować kopię WordPressa na serwerze bądź komputerze bo na ten temat powstało mnóstwo artykułów, filmów, obrazków itp.

Ja z mojej strony mogę polecić artykuły ze strony http://codex.wordpress.org/Installing_WordPress

WordPress jest na tyle popularny i posiada tak ogromną społeczność, że wpisując w wyszukiwarce jakiekolwiek pytanie go dotyczące na pewno znajdziecie odpowiedź i to nawet po polsku.

Oficjalna dokumentacja WordPressa znajduje się pod adresem http://codex.wordpress.org/

Co do wymagań. Dobrze by było gdybyście mieli już zainstalowanego WordPressa oraz wiedzieli jak się zalogować do panelu administratora, dodać wpis, stronę, widget oraz edytować menu. Ale nawet bez tego myślę, że poradzicie sobie.

Znajomość HTML, CSS i Bootstrap jest wymagana, co do znajomości PHP to dobrze wiedzieć, że jest to coś więcej niż 3 literowy skrót ale bez obaw:).

Oczywiście WordPress jest tak rozbudowanym narzędziem, że nie będę wyjaśniał każdego jego elementu bo zajęło by to wieki. Stworzymy skórkę o wyglądzie podobnym do layoutu tej strony co pozwoli przyswoić najwazniejsze informacje oraz stworzyć funkcjonalny blog. W miarę nauki poznacie strukturę plików templatki i najważniejsze funkcje oraz nauczycie się korzystać z Kodeksu WordPressa.

Powodzenia!

 

Przejdź do przykładowej strony
Damian 6 września 2014 o 11:48

Wielki dzięki za to co robisz;) Kursy opisane w przystępny sposób, nic tylko czekać na więcej;)

Odpowiedz
  Robert 8 września 2014 o 10:39

  Dziękuję:)
  Mam już ukończony szablon dla Was, lada dzień rozpocznę opisywanie tego kursu.

  Odpowiedz
Lukasz Kica 13 września 2014 o 12:51

Robisz super robote! Postanowiłem jaoś ogarnąć swój system pracy, a bootstrap idealnie mi siada, więc czekam z niecierpliwością na ten kurs!

Odpowiedz
Paweł 5 października 2014 o 23:21

Kiedy można się spodziewać kursu?

Odpowiedz
  Robert 6 października 2014 o 07:35

  Jeszcze troszkę trzeba poczekać, mam już gotowy szkielet templatki dla Was ale nie mam czasu go dopieścić. Mam nadzieję do końca miesiąca wrzucić już kilka wpisów.

  Odpowiedz
   Piotr "Noisy" 8 października 2014 o 20:16

   Czekamy z niecierpliwością 😉 bywam na Twoim blogu co najmniej 3 razy dziennie 😉 i zawsze klikam reklamę. POZDRAWIAM

   Odpowiedz
Michał 9 października 2014 o 22:09

Też nie mogę się doczekać. Uczę się cały czas z Twojego kursu o bootstrapie i zaglądam tu codziennie. Dodatkowo mam pytanie czy kodowanie szablonu pod wordpressa mocno się różni od kodowania szablonu pod joomle ? Pytanie z czystej ciekawości 🙂

Odpowiedz