Bootstrap Wordpress tutorial logo

404.php czyli widok nieznalezionej strony

autor: Robert

1 grudnia 2014

Każda witryna posiada stronę błędu 404 czyli „Strona nie znaleziona”, która wyświetla się gdy użytkownik wpisze w pasku adresu zły adres podstrony, gdy pomylimy się w linkowaniu wewnętrznym lub gdy usuniemy wpis a link do niego nadal znajduje się gdzieś na naszej stronie.

WordPress posiada wbudowaną obsługę tego błędu i wystarczy w naszej templatce stworzyć plik 404.php a będzie on wyświetlany zawsze w przypadku wystąpienia owego błędu.

Elementami standardowymi w tym pliku jest pobranie nagłówka za pomocą funkcji <?php get_header(); ?> oraz naszego pliku footer.php czyli stopki za pomocą funkcji <?php get_footer(); ?>

Pomiędzy tymi dwoma funkcjami możemy umieścić sobie dowolny kod HTML aby nasza strona 404 była wyjątkowa:)

Elementem, który może się wam przydać jest funkcja <?php bloginfo('url'); ?>. Umieszczona jako adres linku wygeneruje nam ona adres strony głównej naszej strony.

Jest to bardzo wygodne gdyż wyobraźcie sobie, że instalujecie swój motyw na stronie od znajomego. Nie musicie już edytować pliku 404.php aby zmienić link do strony głównej gdy ktoś zabłądzi, WordPress zrobi to za was.

Przejdź do przykładowej strony

Komentarze: Bądź pierwszy!